ניהול זמן  נכון באמצעות מטריצת הצלחות המעופפות של סטיבן קובי

בעולם מהיר ותובעני, אנשים רבים, לאו דווקא בעלי עסקים הרוצים לדעת כיצד לנהל עסק נכון, מוצאים עצמם קפואים כמו צבי מול פנסי מכונית, מול ניהול הזמן שנראה כי אוזל לנו מבין האצבעות.

ההרגשה המעיקה הזו,  גורמת לאנשים רבים לחוש כי הם אינם מצליחים לנהל את הזמן שלהם נכון, הזמן רץ מהר מידי מבלי שהספיקו להגשים או לסיים את כל החלומות, הרצונות והמשימות.

כדאי לקרוא עוד על הדרך לנהל ישיבות בצורה יעילה

סטיבן קובי, מאמן ניהולי, גילה כי ניתן לנהל זמן בצורה נכונה וטובה יותר באמצעות מטריצת ניהול זמן  ייחודית, אותה העביר דרך הרצאות וספרים.

במובן הרגשי של ניהול זמן נכון, מצא סטיבן קובי, מחבר הספר "העיקר להתחיל בעיקר" – כי אנשים רבים שואלים עצמם שאלות כמו: איך מוצאים את האיזון בין החיים האישיים לבין העבודה? ונותרים חסרי אונים מול חלוקה לא שוויוני של מטלות ומשימות.

או כדוגמת שאלות קיומיות: "האם זה כל מה שיש?" מתוך כך, בנה סטיבן מטריצת צלחות מעופפות, שתפקידה ללמד כיצד לנהל זמן בצורה נכונה וטובה יותר.

על מה מבוססת המטריצה

מטריצת הצלחות המעופפות מבוססת על התיאוריה, כי ניתן לתמרן בין מספר משימות בבת אחת. לדוגמא: אנשים רבים הנמצאים העמדת תפעול בעבודה (עמדה שיכולה לכלול באותה נשימה: מזכירות, אנשי שיווק, ברמנים, וכדומה).

אותם אנשים, מוצאים עצמם מנסים לתמרן בין מספר משימות בבת אחת. לעיתים כמו גם בניסיון לסובב צלחות, אחת המשימות נופלת ונהרסת ממש כמו הצלחת, וזאת משום שמסובב הצלחות הלא מנוסה לא הצליח להקדיש לה את הזמן הראוי.

דע עוד על אבחון ארגוני וכיצד יוכל להטיב עם העסק שלך

צלחות מעופפות – ניהול זמן נכון

לפי המטריצה של סטיבן קובי, ניתן להבין כי אם תדעו לנהל זמן נכון ולהקדיש את תשומת הלב לכל אחת מהמשימות הנמצאות על הפרק, תצליחו לנהל נכון את הזמן שלכם ולעמוד בכל המשימות בהצלחה רבה.

לדוגמא: אם נדע למשל להתחיל עם המשימות הקלות יותר שעומדות על הפרק ולסיים אותן בזמן קצר, נוכל להתפנות למשימות המסובכות יותר שעומדות בפנינו ולהקדיש את הזמן הנחוץ במילוי המשימה.

אם תצליחו לעמוד בכל המשימות ולנהל עסק נכון – תוכלו להגיע לפיתוח עסקי וזאת משום שיישאר לכם זמן להתחיל ולעסוק במשימות אחרות.

מה אומרת מטריצת ניהול זמן  נכון של סטיבן קובי

בספרו של קובי, קיימת נגיעה לא רק בתחומים העסקיים ובייעוץ עסקי, אלא גם בניהול החיים האישיים בצורה טובה יותר. ואכן, קצרה היריעה מלהכיל את ספרו של קובי על כל הביטו – אך בכל הנוגע לניהול עסק נכון, ממליץ ג'ון קובי לניהול זמן נכון יותר על ידי התחלה במשימות החשובות ביותר או עיקרי הדברים.

לקריאה חשובה נוספת על תהליכי שינוי ארגוני החברה

כלומר – בניהול זמן חשוב לשים דגש על המשימות החשובות ביותר ולאחר מכן להתפנות למשימות שוליות. את ספרו של ג'ון קובי "העיקר להתחיל בעיקר" מומלץ לקרוא ולהבין כיצד בעזרתו או באמצעות שירותי ייעוץ עסקי המתמחים ביישום המטריצה של הצלחות המעופפות – ניתן להגיע לפיתוח עסקי טוב יותר.

שאלות? אל תהססו ליצור איתנו קשר אישי!

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו