שאלה: אני עובד כמו חמור בהובלות ואני חושב שהגיע הזמן שאני אפתח עסק משלי, אבל אין לי מושג בכלל בעסקים, אפילו בבנק אני בקושי יודע להיכנס לחשבון באינטרנט.

אתם יכולים לייעץ לי איך להתחיל?

תשובה: עצם העבודה שאתה מכיר במגבלות שלך, ומודע לעובדה שאינך בעל ניסיון ניהולי, היא צעד בכיוון הנכון. אני מאוד ממליץ לך לפנות לייעוץ עסקי רב תחומי, שילווה אותך בפתיחת העסק החדש שלך.

שאלה: אני בוגרת תואר שני ועוסקת בתחום הייעוץ הקולינרי. החלטתי לפתוח עסק עצמאי שיספק ייעוץ קולינרי למסעדות, בתי מלון, קייטרינג, בתי קפה, יקבים, חנויות יין ועוד. ברור לי שאני צריכה לקבל ייעוץ עסקי, כבר מתחילת הדרך שכן אני לא ממש גאונה בעסקים ומעולם לא ניהלתי עסק עצמאי.

רציתי לשמוע מכם איפה מתחילים. אילו שירותים אתם מציעים לליווי הדרוש לי?

תשובה: ראשית בהצלחה בדרכך החדשה. כמשתמע מדברייך, אין לך ניסיון עסקי או ניהולי. אני מציע לך לרתום לרשותך מומחי תוכן בתחום הייעוץ העסקי על מנת להגביר את סיכויי ההצלחה של העסק החדש שלך. אנו מציעים ליווי דרך רב תחומי לעסקים קטנים ובינוניים. המשמעות היא שכל מומחי התוכן שלנו בתחום השיווק, נהלים, מימון ,אינטרנט ועוד, עומדים לרשותך. פני אלינו לפגישה ללא שום התחייבות מצידך.

שאלה: אני עובד בחברה אבל רוצה לייבא במקביל מוצרים מחול לארץ כהכנסה נוספת. האם אני צריך להקים עסק בשביל זה?

תשובה: על מנת שתוכל להנפיק חשבוניות וקבלות כחוק, תהיה חייב להקים עוסק מורשה או חברה במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. כמו כן, הייתי בודק את הצד המשפטי האם מותר לך חוקית לייבא מוצרים שהם תחרות ישירה למוצרים של החברה שאתה עובד בה כעת.

שאלה: מה המשמעות של להיות זכיין של רשת בישראל? מה זה אומר מבחינת ההתנהלות?

תשובה: לכל רשת יש תנאי זכיין שונים. חלק נותנים לך אפשרות שימוש בשם בית העסק, כשההתנהלות העסקית שלך יחסית עצמאית. חלק דורשים כי תתנהל לפי חוקי הרשת, תקנה מספקים מורשים בלבד וכיוצא בזה. השיקול שלך כמובן צריך להיות בהתאם לתוכנית העסקית שלך.

שאלה: אני רוצה להקים צהרון אצלי בבית. אין לי מושג איך להתחיל, עם מי אני צריכה לדבר או איפה להרשם?

תשובה: ראשית, האם הצהרון מעל או מתחת לגיל 3? יש לך חשיבות רבה. מעל גיל 3 נדרשת הסמכה.

שאלה: אני הופך להיות עצמאי בימים אלה ויש לי רעיון עסקי קטן. האם שווה לי להשקיע משאבים בכתיבת תוכנית עסקית או שבסדר גודל כזה חבל לי על הזמן ואני יכול לדלג על זה ולצאת לדרך?

האם כתיבת תוכנית עסקית באמת כל כך חשובה?

תשובה: לדעתי תוכנית עסקית היא הכרחית בפתיחת עסק חדש מכל סוג שהוא. אין ספק שתוכנית עסקית איכותית, תתברר בעתיד כאחת ההשקעות הטובות שעשית.

שאלה: אני עובד בחברה גדולה בתחום הסלולרי וקודמתי לא מזמן לדרגת ניהול.

לצערי מרגיש שחסר לי קצת ידע והייתי רוצה לגשת עצמאית לאיזה סמינר כלשהו שיוכל להעניק לי כלים שימושיים ולשפר את בקיעותי בתחומים עליהם אני אחראי: שיווק, מכירות, ניהול פיננסי, כ"א למשל. מבקש המלצות ומחירים אם אפשר.

תשובה: מהמידע שאתה מספק יש לדעתי שני מסלולים עיקרים עבורך. האחד זה פיתוח מנהלים אישי, בו אנו תופרים עבורך מסלול התואם את כישורך והיעדים שאתה רוצה להשיג. המסלול השני, הוא קורסים בקבוצות. פנה אלינו ונתאים עבורך את המסלול הנכון.

שאלה: מדי שנה אני נוהג להשקיע בשוק ההון ובקניית מניות כ-20% מרווחי העסק של השנה, על מנת ליצור בטחון לטווח הארוך. האסטרטגיה הזו מוכיחה את עצמה, ובמהלך 7 השנים האחרונות, צברתי כמות נכסים בלתי מבוטלת.

שמעתי על אפשרות להשקיע ישירות יחד עם יזמי נדלן בפרויקטים שונים והדבר מעניין אותי. אשמח לדעת יתרונות וחסרונות לסוג כזה של השקעה, מנסיונכם.

תשובה: אני מציע לך לפנות ליועץ השקעות מוסמך.

שאלה: אני קוסמטיקאית, כיצד אני יכולה להגיע לקהל גדול יותר של לקוחות? האם כדאי לי לפתוח עסק של ממש?

תשובה: אם את כבר קוסמטיקאית, ומקבלת לקוחות ,אז את כבר עסק של ממש. אם תרצי להתפתח בתחום, רצוי להכין תוכנית מפורטת שתכלול יעדים, מטרות, מימון, מוצרים חדשים ועוד. לגבי האם כדאי או לא, תלוי מאוד בך, ביתרונות שלך, ואיכות התוכנית שלך.

שאלה: עם מי אפשר להתייעץ כדי להבין את כל השלבים לפתיחת צהרון אצלי? שוקלת לעשות צעד כזה, כרגע אני מטפלת ורוצה ל"מסד" את העסק ולהגדיל הכנסות.

איך אדע למי לפנות, לאיזה רשויות, ענייני ביטוחים , אישורים וכו. אשמח לכל טיפת מידע.

תשובה: את יכולה לפנות אלינו, ואחד מיועצנו ישמח לסייע לך בתהליך.

שאלה: הייתי בכמה ערבי מבוא ושוקל כניסה לסטארט אפ בתחום מוצרי אומגה 3. זה מוצר חדש בשוק ונראה מבטיח. רק שאני חושש משיטת הממכר שהיא שיווק רשתי, כמו פירמידה.

הרבה קרובים שלי סקפטיים מאד ומזלזלים בדרך זו, אבל אני נוטה להאמין בפוטנציאל של עסק מסוג זה, מה גם שההשקעה הכספית קטנה. אשמח לקבל עצות ודעות בנושא זה שמעסיק אותי כל כך ימים אלו.

תשובה: אינני מאמין בשיווק רשתי. ואיני יכול להמליץ על כך דבר.

שאלה: יש לי קשרים עם כמה מדינות וערכתי בדיקות ואני מעוניין ליבא כל מיני מוצרים. במיוחד בתחום ההגיינה והרחצה.

האם מישהו יכול להמליץ על ספר או קורס טוב להתחלת מיזם מסוג זה? מהם קווי ההנחיה להתחלת עסק מסוג כזה? ממה חשוב להיזהר?

שאלה: יש הרבה מאוד גורמים שרצוי וכדאי לבדוק לפני שנכנסים למיזם מסוג זה. מתחרים, מוצרים, רמת סיכון לקוחות ועוד. אם לך לך ניסיון עסקי קודם, העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך הוא לשכור שירותים מקצועיים של ייעוץ עסקי.

שאלה: שלום, קראתי באתר את הכתבה של ליווי עסקי ויש לי שאלה, עדיין אין לי עסק אני שוקל לייבא מוצר חדש ולשווק אותו לגורמים שונים. הידע שלי בעולם היבוא והשיווק מועט. אני לא בטוח שזה יצליח.

האם ליווי עסקי יכול לעזור במקרה שלי? המליצו לי גם לעשות קודם תוכנית עסקית וגם בזה כנראה שאצטרך עזרה…

תשובה: תחום היבוא וההפצה דורש מיומנות ידע וניסיון. אם לך לך ניסיון קודם, לדעתי, זה יהיה דיי חוסר אחריות להתחיל כך את העסק שלך לבד.
תוכנית עסקית אכן יכולה לשמש כפלטפורמה מעולה לתכנון העסק, ובשילוב עם ליווי עסקי, הסיכויים שלך להצלחה יגדלו משמעותית.

שאלה: יש לי רעיון לעסק ואני ממש לא יודע מאיפה מתחילים. לצערי אין לי  כספים להשקעה – רק רעיון טוב מאוד, שאני יודע שיכול להיות רווחי ביותר.

איך מוצאים משקיעים? ואיך אפשר לדעת שאפשר לסמוך על אותו אדם?

תשובה: הצעד הראשון לדעתי במיזם מסוג זה הוא תוכנית עסקית מלאה. עם תוכנית זו תוכל להתחיל לגייס משקיעים.

שאלה: אני עומד לפתוח מספרה חדשה. האם כדאי לי לעשות משהו לקראת הפתיחה? אירוע או כל דבר אחר שימשוך ויביא אליי לקוחות? האם זה נכון במקרה של מספרה שבה לא בטוח שכל מי שיגיע לאירוע באמת יסתפר אצלי בהמשך…

תשובה: כאשר פותחים עסק חדש, יש לשקול מהם הדרכים היעילות והאפקטיביות ביותר לגייס לקוחות חדשים. אירוע השקה לבד לא יביא לדעתי לתוצאות שאתה מבקש להשיג. אירוע השקה הוא אכן אחד מכלים אלו, אך הוא חייב להיות חלק מתוכנית שיווקית מסודרת.

שאלה: שלום, אני אשה בת 44, עבדתי כשכירה כל חיי וכיום אני מעוניינת להתחיל עסק קטן משלי. יש לי רעיון ליבוא של מוצרים שאני יודעת שחסרים בשוק הישראלי.

הבעיה היא שמבחינה בירוקרטית אני מאוד לא מתמצאת. אודה מאוד אם אוכל לקבל קצת רקע והסבר כללי בנושא.

תשובה: השאלה היא מהם המוצרים אותם את מבקשת לייבא? לכל מוצר יש דרישות שונות ע"י הרשויות. אם זה מזון דרושים אישורים והסמכות, מוצרי חשמל, מכון תקנים וכן הלאה. כמו כן, ישנם אספקטים נוספים וחשובים בין מעבר משכירה לעצמאית. אני מציע לך לשכור שירותים של ייעוץ עסקי מקצועי, שילווה אותך בתהליך.

שאלה: שלום, קיבלתי הצעה ממכר (אבא של חבר קרוב) לקבל ללא עלות עסק שכבר עובד כ 15 שנה. העסק הוא עסק בגודל בינוני מתחום המזון. הסיבה שהוא רוצה להעביר את העסק היא כיוון שהתגלתה מחלה קשה לאחד מבני המשפחה ואף אחד במשפחה לא פנוי לניהול שלו כרגע.

הרבה שנים אני מחפש את עצמי, וזו נראית הזדמנות מצויינת אך אני חושש מאוד. אין לי כל נסיון ניהול ולא ממש יודע מאיפה להתחיל ומה לבדוק.

אשמח לקבל טיפים להתחלת ההתנהלות.

תשובה: אני מאוד ממליץ לך לבחון בכלים מקצועיים את כדאיות העסקה. עליך לבדוק האם העסקה שמציעים לך אכן כדאית, לבדוק מאזנים ודוחו"ת והאם יש  עסק חובות או התחייבויות. מומלץ מאוד לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע שילוו אותך בתהליך זה.

שאלה: אני בן 28, רוצה לפתוח עסק בתחום המשקאות, לעמוד על הרגלים ולהיות עצמאי בתחום. לאחרונה אני רואה עסקים רבים כאלה שלא קשורים לחברות גדולות או קיוסקים.

התחרות כמובן רבה אך תמיד יש מקום לאנשים חרוצים בשוק. מה עלי לדעת ולתכנן? את תחום המשקאות אני מכיר היטב מהיותי איש מכירות בחברה גדולה. תודה לעונים

תשובה: ראשית, איזה עסק בדיוק את מעוניין לפתוח? ייבוא משקאות, סיטונאות, קמעונאות? כצעד ראשון, עליך להכין תוכנית עסקית מלאה שתכיל את כל המידע הראשוני הנחוץ, על מנת שתוכל לקבל החלטה על כדאיות העסק החדש שלך.

שאלה: הציעו לי אפשרות להכנס לתחום של זכיינות מכונות קפה. אמרו לי שאפשר להתחיל כ"עבודה מהצד" ולשמור על רשת הביטחון של העבודה הקיימת. איך אני יכול לבדוק אם זה נכון וזה מתאים לי? מה הצעדים הראשונים שלי צריכים להיות? יש לציין שאני מגיע מעולם המכירות אבל עד כה כשכיר בלבד

תשובה: מדבריך אני מבין שאין לך ניסיון קודם כעצמאי. אני מזמין אותך לפנות אלינו ונוכל להגיש לך הערכת כדאיות והדרכה איך לפעול נכון.

שאלה: מה הצעדים הראשונים לפתיחת עסק קטן מהבית? פתיחת תיקים במס הכנסה / ביטוח לאומי? אשמח להכוונה.

תשובה: ראשית כתבי תוכנית שתכלול כיצד תגייסי לקוחות חדשים, מהו המוצר שאת מוכרת, מה אתה מרוויחה, מהם ההוצאות שלך, דרכי פרסום. כמובן שפתיחת תיקים ברשויות הוא מהלך הכרחי על מנת לעמוד בדרישות החוק. זאת פעולה שמנהל החשבונות שלך יוכל לבצע עבורך.

שאלות? אל תהססו ליצור איתנו קשר אישי!

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו