כאשר אנחנו חושבים על עסק ועל ניהול עסק, צמד המילים הראשונות אשר עולות הן – תוכנית עסקית. מה יש בה בתוכנית העסקית אשר תולים בה את הצלחתו של העסק לשבט או לחסד?
למעשה אפשר לצאת מתוך הנחה כי התוכנית העסקית היא למעשה המפה של העסק והיא זו שמסייעת לנו להגיע בבטחה אל מחוז חפצנו, עם מינימום תעיות, תהיות או טעויות בדרך.

מי צריך תוכנית עסקית?

למעשה, התוכנית העסקית אשר היא נדרשת בעיקר על ידי הבנקים כמו גם על ידי מוסדות מימון או יזמים אשר אלו רוצים להקים מיזם או עסק, והם רוצים להיות בטוחים כי התוכנית העסקית אותו הם יבנו, ייעשה על פי פרמטרים קבועים והם יצליחו להוכיח את עצמם בשטח. תוכנית עסקית שכזו עשויה להפוך לאבן דרך ולמעשה לרשת ביטחון שיאפשר לעסק להתקיים.

האם כל תוכנית עסקית מחזיקה מעמד?

אנחנו רואים בשטח כי ישנן תוכניות עסקיות רבות אשר אלו לא ממש מצליחות להוכיח את עצמן בשטח וכי הם לא הועילו כלום לעסק. למה זה קורה? הסיבה היא כי הם כתבו את התוכנית העסקית רק על מנת לקבל את האישורים הדרושים לצורך ההשקעה.
ברור כי בנייה של תוכנית עסקית חייבת להיעשות על ידי איש מקצוע כאשר המטרה אמורה להיות בראש ובראשונה עבור העסק עצמו. רק כך אפשר יהיה להיות בטוחים כי העסק או המיזם יצליחו והחזון העסקי יוכיח את עצמו בשטח.

פונים אל הכתובת הנכונה

אנשים רבים באים לבנות תוכנית עסקית רק לצורך קבלת הלוואה או על מנת למחזר הלוואות כאשר לא נראה להם כלל כי הדבר קשור לניהול התקין של העסק שלהם. הם לא מבינים כי הדבר כלל אינו נכון לעסק שלהם. אלו מבקשים בנייה מהירה של תוכנית עסקית על מנת שהם יוכלו לקבל עוד כסף.
ממש כמו בחיים, אדם אשר צופה סכנה באופק, הוא ימהר לאחוז אף בעשבי בור ובלבד לנסות לשרוד. בעסקים זה בדיוק אותו הדבר. לא פעם מוכנים בעלי עסק ליטול הלוואות מסוכנות מאוד עם אחוזי ריבית גבוהים כאשר הם רוצים להבטיח לעצמם כי העסק ימשיך להתקיים.
הפנייה אל אנשי מקצוע מתחום הכלכלה, היא הנכונה למעשה בעת כזאת. אנשים אשר מגיעים עם בקשות כאלה של בניית תוכנית עסקית עבור הבנק, יקבלו בראש ובראשונה את המענה הכללי עבור העסק שלהם.
איש מקצוע מומחה ולא סתם כלכלן או רואה חשבון יידע לייעץ ולהדריך את בעל העסק כיצד לצאת מהמצב אליו הוא נקלע בלי להתחפר עמוק יותר בתוך הבעיה.

אדם המעוניין להרים את העסק שלו, להצמיח אותו גבוה יותר, עשוי בהחלט להזדקק להלוואה מהבנק כמו גם למחזר הלוואות ישנות וכדומה. בניית תוכנית עסקית מתאימה על ידי איש מקצוע עשויה בהחלט לסייע בכל החזיתות – גם מול הבנק.

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו