הכל על בינה עסקית

העידן הנוכחי מאופיין בכמות אינסופית של נתונים המתעדכנים בתדירות גבוהה, כשמנהלים ברמות שונות חייבים להיות מעודכנים בכל המידע הרלוונטי מרמת מצב התחרות בשוק ועד רמת המחלקה או פרויקט ספציפיים בארגון, וזאת במטרה לקבל החלטות ניהוליות מבוססות.

עם סדר יום עמוס, מטלות מגוונות ומציאות עסקית המחייבת קבלת החלטות בפרקי זמן מתקצרים והולכים, כיצד מסננים מתוך שטף הנתונים והידע את המידע החשוב והרלוונטי באמת? מערכת בינה עסקית מסייעת בניהול הידע בארגון ונועדה לסייע למנהלים לקבל בזמן הקצר ביותר החלטות המבוססות על מקסימום ידע רלוונטי.

מהי בינה עסקית?

כחלק מתחום מערכות המידע בינה עסקית כוללת שיטות מגוונות למחקר נתונים ומסייעת לארגון להפיק את המידע הארגוני הרלוונטי לצורך קבלת ההחלטות הניהוליות. מאגר המידע בארגון מכיל שטף של מידע והמערכת מפיקה מתוך שלל המידע את הנתונים הרלוונטיים ומספקת מידע – היסטורי, עכשווי ותחזיות הנוגעות לפעילות העסקית.

המערכת מאפשרת לאתר דפוסים משמעותיים לניהול הארגון, ליצור איתותים המשמשים בקבלת ההחלטות הניהוליות ואף עוזרת לתפעל אותם לצורך ניתוח והסקת מסקנות.

האפשרויות המגוונות של המערכת

אחד מתפקידיו המרכזיים של מנהל מצליח הוא קבלת החלטות, קביעת מדיניות וכן מעקב ובקרה אחר ביצוע ההחלטות. לשם כך חייבים מנהלים להיות מעורים היטב בעולם העסקי בו הם פועלים, להכיר את התחרות בשוק, להכיר את הארגון שהם מובילים ואת המורכבויות שבו ואת הקשרים בין המחלקות השונות בארגון.

לשם כך, חייב דרג מקבלי ההחלטות להיות מוזן בכל העת במידע איכותי, עדכני ורלוונטי ועם זאת תכליתי וממוקד שיהווה בסיס לתהליך קבלת החלטות מושכל.

מערכת בינה עסקית מעניקה כלים לתשאול, דיווח וניתוח הנתונים מתוך מאגרי המידע: ממפים את המידע ומסווגים על פי מידת חשיבותו לארגון במטרה לתכנן את הפקת המידע באופן היעיל ביותר, ולייצר את הפלט האינפורמטיבי והמדויק.

המערכת מאפשרת ניתוח מושכל של הנתונים בהתאם לצרכים הארגוניים והאסטרטגיה העסקית שנקבעה ע"י הארגון ודיווח מותאם להיררכיה הארגונית, כך שכל גורם בארגון יקבל את המידע הרלוונטי עבורו בלבד.

התוצאות ברורות!

מערכות בינה עסקית מסייעות לדרג הניהולי לעשות שימוש חכם יותר בנתונים הן מחוץ לארגון והן בתוך הארגון, מאפשרות למנהלים להבין טוב יותר את השוק בו הם פועלים ואת הארגון אותו הם מייצגים.

פרויקטים מוצלחים של מערכות בינה עסקית שהוטמעו בארגונים הוכיחו כי בינה עסקית מגבירה את השקיפות בתהליכים הארגוניים, משפרת את התובנות העסקיות עבור מקבלי ההחלטות בארגון וכתוצאה מכך מקצרת תהליכים מורכבים ומפחיתה בהוצאות.

ניתן ורצוי להיעזר בצוות מקצועי לייעוץ עסקי כגון המומחים של ADVISING להטמעת המערכת בצורה היעילה והנכונה ביותר עבור העסק שלך.

במציאות עסקית בה שטף המידע גדול ומקורותיו מגוונים ובמקביל, תהליכי קבלת ההחלטות נעשים קריטיים יותר, עליהם להתבצע בפרקי זמן קצרים יותר ועל סמך מידע רחב ואמין ככל האפשר, שילוב זה של מידע ממוקד בזמן קצר מקנה לך יתרון ברור בשוק התחרותי!

קראו עוד: לדעת יותר על ניהול זמן

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו