הצלחתם של עסקים תלויה, במידה רבה, בהתנהלות פיננסית נכונה מצדם. לא מספיק למכור את המוצר הכי טוב, להעניק שירות ברמה הגבוהה ביותר או לשמר לקוחות באופן מנצח. כדי שהעסק אכן יצליח, על בעלי העסק לנהל אותו באופן נכון מבחינה כלכלית, לשמור על רווחיות ותזרים מזומנים טוב וכן על דירוג אשראי גבוה. עבור מי שאינו מגיע מהעולם הפיננסי, צעדים אלו אינם טריוויאליים ומסובכים. בעזרת ייעוץ פיננסי לעסקים, גם אתם תוכלו לנהל את העסק שלכם נכון מבחינה כלכלית ולהצליח בגדול.

 

התנהלות פיננסית בעסק שלכם

התנהלות פיננסית הינה ההתנהלות של מוסד עם הכספים שלו. התנהלות פיננסית נכונה הינה מתכון להצלחתו של עסק, בעוד שהתנהלות שאינה טובה דיה עלולה להוביל לכישלונות בשדה העסקי. מהי התנהלות פיננסית נכונה?

התנהלות פיננסית נכונה היא כזו בה לבעלי העסק מידע מלא ושוטף אודות הכנסותיהם, הוצאותיהם, הלוואות שנטלו, יכולות הפירעון שלהם, תזרים המזומנים בעסק ודירוג האשראי שלו. אלו הם המרכיבים העיקריים בהתנהלות הפיננסית של העסק.

חשוב להדגיש כי מדובר בנושאי על פיננסיים, המשליכים על התפעול השוטף של העסק. החלטה האם להתרחב לתחום נוסף, לשכור מקרקעין נוספים או לצמצם את שטחי המשרדים, הינן החלטות פיננסיות אף הן שכן הן משפיעות על הוצאות העסק ועל הכנסותיו. החלטות אלו תתקבלנה על סמך המידע הפיננסי העומד לרשות העסק.

 

מטרות ויעדים פיננסיים

התנהלות פיננסית נכונה היא כזו שתציב מטרות ויעדים, ותעמוד בהם. כך, ייתכן כי העסק שלכם מצוי בשלב בו טוב שהוצאות העסק יעלו על הכנסותיו. חברות הזנק רבות מצויות בהפסדים ומדובר במצב רצוי מבחינתן. כמו כן, יהיו זמנים בהם לא תהיה חשיבות מבחינתכם להותרת מזומנים רבים בחברה. תעדיפו לקבל תשלומים עתידיים גדולים יותר אף אם משמעות הדבר היא שתזרים המזומנים שלכם יצטמצם. אולם על כל פנים, כדי שהעסק יצליח, קריטי להגדיר מטרות ולא רק לשאוף אליהן, אלא גם להגיע אל אותן מטרות הלכה למעשה.

 

איך לקבוע מטרות פיננסיות?

כעת, אתם וודאי שואלים, ובצדק – איך אני יכול לדעת מה המטרות הפיננסיות שאני צריך לקבוע לעסק שלי? כאן, נכנס עולם הייעוץ הפיננסי לעסקים. צרו קשר עם חברת ייעוץ עסקי. החברה תתאם לכם יועץ פיננסי לעסקים בהתאם למאפייני העסק שלכם, אשר יעבור על הדוחות הכספיים והחשבונאים של העסק שלכם, יסקור את מצבו ויסייע לכם לקבוע על סמך אותם נתונים וכן על סמך השאיפות שלכם, מהן המטרות הפיננסיות שלכם.

חשוב לבחור ביועץ פיננסי אישי אשר מצד אחד יאפשר לכם לעוף, לדמיין ולחלום בגדול אך מצד שני הוא יהיה מחובר למציאות וריאלי וידאג לקבוע יעדים שישמרו על רזרבות מספיקות בעסק ולא ייתלו סיכונים משמעותיים מידי. בחרו ביועץ פיננסי אישי מחברת ייעוץ פיננסי, אשר ראשו מגיע לשמיים אך רגליו נטועות בארץ.

 

עומדים במטרות עם ייעוץ פיננסי לעסקים

תפקידו של היועץ הפיננסי שלכם לא נגמר כמובן בשלב בניית האסטרטגיה והצבת המטרות. תפקידו של היועץ הפיננסי שלכם לסייע לכם גם לעמוד באותן המטרות. במסגרת הייעוץ הפיננסי לעסקים, תפרטו את המטרות והיעדים לצעדים פרקטיים שתבצעו בעסק שלכם, כדי לעמוד באותן מטרות. פריטת המטרות לפעולות ממשיות תאפשר לכם להתקדם אל עבר המטרות הפיננסיות שלכם ולהגיע אל היעדים שהצבתם לעסק שלכם.

 

דירוג אשראי לעסקים

אחת המטרות הפיננסיות החשובות ביותר שתציבו לעסק שלכם, היא העלאת דירוג האשראי של העסק. היועץ הפיננסי האישי שלכם ירחיב לכם אודות דירוג האשראי וחשיבותו. בקצרה, נספר כי במשק פועלות מספר חברות דירוג אשראי לעסקים המדרגות את חוסנם הכלכלי של בתי עסק.

ככל שדירוג האשראי של בית עסק יהיה גבוה ובמגמת עליה וצמיחה, הדבר יהווה ראיה לכך שהעסק נמצא במצב טוב והבנק יעניק לו הלוואות מינוף בריביות אטרקטיביות. לעומת זאת, דירוג אשראי נמוך או לא יציב יעיד על ההיפך – ההתנהלות הפיננסית של העסק אינה טובה דיה והבנק לא ימהר להלוות כספים לבית העסק.

כידוע, צמיחתו של עסק תלויה ביכולתו לקחת הלוואות. ההלוואות מאפשרות לעסק להתפתח ולצמוח לכיוונים נוספים, כאשר הרווחים העתידיים יאפשרו להשיב את ההלוואה. אולם כדי שבית העסק אכן יהיה מסוגל לפרוע את ההלוואה במועדה, על ההלוואה להיות אטרקטיבית ומשתלמת. הלוואה שכזו תוכלו לקבל רק אם דירוג האשראי שלכם יהיה חיובי.

איך קובעים מסגרת אשראי לעסק? >>

 

שיפור הדירוג בעזרת ייעוץ פיננסי לעסקים

הדרך לשפר את דירוג האשראי שלכם היא לשפר את המאזן העסקי ואת הרווחיות של העסק, להציג חוסן כלכלי ולשקף זאת בדוחות החשבונאים. בעזרת ייעוץ פיננסי לעסק תוכלו לעשות זאת וממילא להוביל לשיפור דירוג האשראי שלכם.

 

לסיכום

לסיכום, ייעוץ פיננסי לעסקים הינו כלי העומד לרשותכם ומאפשר לעסק שלכם לגדול ולצמוח. קבלת החלטות פיננסיות נכונות, לצד התנהלות פיננסית שגרתית נכונה וטובה, היא המפתח להצלחה עסקית. פנו לחברת ייעוץ פיננסי עסקי, התאימו לכם יועץ פיננסי אישי והתחילו להצליח בגדול.

 פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו