סגנונות ניהול ע"פ אדיג'ס

פרופסור יצחק אדיג'ס נחשב כיום לאחד מן היועצים הארגוניים הטובים בעולם. המודל של אדיג'ס בנושא סגנונות ניהול לארגונים ועסקים מתאר מחזור חיים הדומה לשל בני האדם והחיות, והוא מורכב ממספר שלבים קריטיים כמו: ינקות, ילדות ובגרות. את השלבים ניתן לזהות באמצעות יעוץ עסקי שמאבחן את התבניות בהן נמצא העסק, על מנת לאפשר מעבר לשלב הבא.

שירותי ייעוץ עסקי יכולים לעזור באבחון השלבים, ההתנהגויות והמשברים שיכול העסק לעבור ובכך להקדים תרופה למכה באמצעות גיבוש אסטרטגיות ויישום השינויים הנדרשים בארגון על מנת להפוך אותו לבוגר יותר ומצליח יותר.

עוד טוען אדיג'ס כי פיתוח עסקי עיקרו לא רק בהצלחה, אלא גם בשימת דגש על שיטות שונות אותן יש להקנות למנהלים, העוסקות בניהול וביכולת
לנהל נכון עסק תוך האצלת סמכויות בצורה אפקטיבית יותר עם שיתוף פעיל של המנהלים בארגון.

השיטה כוללת 11 שלבים חשובים שעוזרים למנהל להגיע לניהול עסק נכון וטוב יותר. התיאוריה של הפרופ' מבוססת על הרבה סבלנות, פסיכולוגיה ואבחון העובדים, תוך שמירת הארגון והעסק קשוב יותר לצרכי העובדים בתוספת אבחון של כל עובד, התנהגותו ואופיו.

אדיג'ס פילח את אופי העובדים ובנה מודל להבנה ופיתוח עסקי תוך פתרון משברים בארגון באמצעות יועץ עסקי שידע לצאת החוצה מהיכולות הפנים ארגוניות.

עוד טוען הפרופ' כי על מנת לנהל עסק נכון חשוב לטפל בשורשים לפני העלים ולא לפנות לפתרונות כגון: קיצוץ במשכורות, ומגוון פלסטרים שלא
יעצרו את המשבר או הדריכה במקום של הארגון.

"הצלחה עסקית אף פעם לא מגיעה מן החוץ אל הפנים, אלא מן הפנים אל החוץ" פרופ' אדיג'ס.

מהם ארבעת סגנונות ניהול

המשימתי – למנהל זה מוטיבציה רבה והוא בעל מטרות ויעדים, העובד הינו בעל כושר מנהיגות והוא מעוניין להיות במרכז העניינים, האינטראקציה החברתית והדו שיח.

האנליטי – מנהל זה מנתח נתונים מבטן ולידה. הוא מעוניין לרדת לפרטי פרטים, לחקור לעומק כמעט כל אלמנט, והוא יכול לגשת לעבודה רק כאשר הכל מאורגן ומסודר.

היזם – מנהל המקדם הינו בעל חזון, יצירתי, תזזיתי, רואה דברים לפני כולם, נוטה לפעמים לחולמנות. העובד גדוש ברעיונות, עם נטייה לווכחנות יתר. בעל יכולת ביצוע מועטת, ועוסק רוב הזמן בחשיבה ושיחה על רעיונות חדשים.

המתכלל – מנהל שבראש מעייניו עומדים בני אדם, מגבש סביבו קבוצת עובדים שיאפשרו לארגון לתפקד כראוי.

אז איך מיישמים את המודל העסקי של הפרופ' לאחר אבחון סגנונות ניהול ?

על מנת ליישם את השיטה יש לפנות לייעוץ עסקי המתמחה ביישום המודל המוצלח. יועץ  עסקי יידע לאבחן את העובדים לפי המודל ולעזור למנהל לגבש צוות הנהלה נכון יותר. ייעוץ נכון כולל, ייעוץ כלכלי, עצות בניהול, אסטרטגיה שיווקית ויישום המודל הנכון להצלחה של העסק.

קראו בהרחבה: איך להפוך למנהל טוב יותר?

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו