לשחק את המשחק – נטוורקינג

פיתוח רשת של קשרים עסקיים וחברתיים – נטוורקינג (Networking) היא נדבך ההולך ותופס תאוצה כבעל חשיבות מכרעת בעולם העסקים המודרני. היכולת לפתח רשת של קשרים פורמאליים וא-פורמאליים עשויה לסייע רבות להצלחתו של בעל עסק להעמיד עצמו בצמתים חשובים בתהליכי קבלת החלטות ולהגדיל רבות את מחזור העסקים שלו.

ייעוץ עסקי של חברת Advising מסייע לעסקים לגבש אסטרטגיה שיווקית כוללת המורכבת גם מביסוס דרכים לפיתוח הנטוורקינג עם סביבת העסקים של הארגון.

נטוורקינג זו אסטרטגיה עסקית!

סוד ידוע בעולם העסקים הוא שלדרך להצלחה עסקית שבילים רבים. לפיתוח הנטוורקינג של הארגון באמצעות עובדיו ומנהליו יכולות להיות משמעויות רבות במגוון תחומים.

בתחום העסקי והשיווקי מאפשר הנטוורקינג לעסק לגייס לקוחות באופן בלתי אמצעי ולעיתים לא פורמאלי אשר פעמים רבות יטה לו ולמוצריו אוזן קשובה יותר לעמת לעסקים המשתמשים בדרכי שיווק קונבנציונליות.

פיתוח מנהלים בעסק והדרכתם להפעיל את רשת הקשרים שצברו במהלך חייהם – בלימודים, בצבא ובמקומות אחרים יסייע לעסק להגיע לכוח אדם העשוי להתאים לצרכיו שכן הוא בעל קשר ברור לעובדיו הקיימים.

השימוש בנטוורקינג במישור הזה עשוי להתבטא גם בחיסכון משמעותי בעלויות גיוס עובדים ויעילות גבוהה יותר הטמונה בגיוס עובדים המשתלבים מהר מקצועית וחברתית לצד עובדים הנמנים על הרשת החברתית והעסקית שלהם.

איך עושים נטוורקינג?

יישומים טכנולוגיים חברתיים הולכים ותופסים מקום רב יותר בחיינו ומהווים באופן טבעי כר פורה במיוחד ליצירה ולשימור של רשת קשרים עסקית ומקצועית. שימוש מושכל ברשתות חברתיות יכול להגדיל עשרות מונים את יכולתנו לפתח ולשמר קשרים עם אנשים מעברנו ועם אנשים אותם אנו פוגשים בנקודות מפגש שונות כגון מקום לימודים או עבודה משותף.

עם זאת, נטוורקינג איכותי אינו מתמצה גם כיום בהסתפקות בזירה הטכנולוגית בלבד. לחשיפת פעילותנו העסקית וקיום אינטראקציה בינאישית יכולת מופלאה להגדיל את רשת הקשרים האיכותיים שלנו ולאפשר לנו לנצלה למטרות עסקיות.

השתתפות בכנסים מקצועיים הנוגעים לתחום פעילותנו או אף הצגה של פעילות העסק בכנסים מסוג זה תחשוף אותנו לנטוורקינג ייעודי עם אנשים החולקים איתנו תחומי עיסוק ועניין דומים – נטוורקינג שניתן יהיה לרתום לטובתנו בעתיד הקרוב והרחוק.

הנוקטים בטקטיקה זו מנצלים את ההזדמנות שמעניק הכנס או המפגש המקצועי ליצירת קשרים עסקיים אשר יכולים לתרום בפן המקצועי.

הדרך הנכונה ליצירת נטוורקינג בין אנשים היא פיתוח של מיומנות קשירת שיחה ולקיחתה לכיוונים הרצויים לנו תוך העלאת דרכים להפקת ערך מוסף מהקשר שנוסף באופן שעשוי לעניין גם את הצד השני.

מדובר באומנות שככל שמתנסים בה יותר כך משכללים את היכולות לבצעה באופן עדין וטוב יותר. לעיתים יש הבדל דק בין יצירת נטוורקינג לבין פעולה המתפרשת כפעולת מכירה גרידא, גבול שבמידה והצד שמנגד הבחין כי נחצה עלול לסתום את הגולל על שאיפותינו.

ערך הרשת העסקית שלך

היכולת ליצור נטוורקינג איכותי עשויה להוות גורם משיכה של ממש לעובדים המעוניינים להצטרף לעסק על מנת לפתח את רשת הקשרים האישית שלהם.

ניתן להבליט נדבך זה בעת ביצוע של תהליכי גיוס ושימור. כיוון שעובדים האוחזים ברשת קשרים איכותית הם כאמור נכס של ממש לחברה, ניתן לתת את הדעת לגיוון של המקורות מהם מגיעים העובדים על מנת להגדיל את רשת הקשרים הכוללת בחברה ככל שניתן.

קראו עוד: איך לדבר מול קהל?

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו