ניהול התפעול הוא לב הפעילות העסקית שלך

ניהול התפעול העסקי הוא למעשה ניהול של ליבת הפעילות שלו. בסופו של יום, גם ארגון שפיתח מוצר חדשני ומוצלח מאין כמוהו או שביכולותיו להעניק שירותים איכותיים ומבוקשים, לא יוכל להמיר את משאביו אלה להצלחה עסקית כלכלית אם צד זה שלו לוקה בחסר.

ניהול התפעול משתנה בהתאם לאופיו של זה אך בבסיסו הוא דומה בכל העסקים וכולל שילוב נאות של ייצור יעיל, גם ארגון המעניק שירותים למעשה מייצר אותם, הנדסה שתקשר בין הפיתוח לתהליכי הייצור ותהליכי בקרת האיכות של המוצרים תוך ניטור בעיות הצפות ופתירתן.

תפיסה הוליסטית של העסק תכלול בתהליך גם את שרשרת האספקה, כלל השלבים והתהליכים שעוברים חומרי הגלם בארגון בטרם מתגבש מהם המוצר הסופי המגיע  לצרכן.

תפקידו של הייעוץ העסקי בתהליך

ייעוץ עסקי יסייע לארגון להתוות אסטרטגיה המותאמת לצרכיו וליכולותיו בדרך שתבטיח מצוינות לאורך זמן בתחום זה ותביא עימה הצלחה הניתנת לשימור. המומחים לייעוץ עסקי של ADVISING ערוכים לספק ייעוץ עסקי בנדבכים שונים של ניהול התפעול תוך יישום של ניסיון רב בשוק התחרותי וידע תיאורטי ומעשי ייקר ערך.

כאשר ניגשים לשדרוג בעסק יש לבצע אבחון לגבי מהם התהליכים המרכזיים העוברים על המוצר בטרם תושלם העבודה עליו ולאתר את אלה הדורשים שיפור. שרשרת האספקה כשמה כן היא, שרשרת התלויה בחוליה החלשה ביותר בה לא פחות מתלותה בחלקיה החזקים. היכולת לאבחן גורם המקשה על ניהול תפעול יעיל של הארגון היא קריטית בתהליך השיפור.

לאחר איתורו של הגורם יש לפעול נקודתית לשפר אותו ולהביאו לרמת ביצוע מיטבית. כדי לעשות זאת יש להבין מה מקשה על הגורם לפעול כראוי. הסיבות עשויות להיות מגוונות ולנוע מטכנולוגיה מיושנת שאינה מצליחה לעמוד בקצב ההולך וגובר של שאר זרועות הארגון, בגורם אנושי שחוק או לא מיומן מספיק או בחוסר במשאבים חיוניים הנובע מהזנחה מתמשכת.

חשיבותו של ייעוץ עסקי בתהליך האבחון עולה מפני שללא ניסיון וידע מתאימים התהליך עלול להפוך לניסוי וטעיה שעלותם תהיה גבוהה מאוד, הן בכסף והן בחוסר שביעות רצון העובדים.

יתרונותיו של שיפור ניהול התפעול

שיפור ניהול התפעול בארגון טומן בתוכו יתרונות מהותיים. ראשית, מדובר בתהליך שקל יחסית לבחון את הצלחתו שכן חיסכון שהוא פועל יוצא של התנהלות נבון יותר של צד זה בעסק מתבטא ישירות בשיפור השורה התחתונה.

במציאות כלכלית תחרותית היכולת לייצר חיסכון בהוצאות התפעול עשויה להיות קריטית ביכולת להציע שירותים ומוצרים איכותיים בקרב על כיסו וליבו של הצרכן.

הבינו לעומק מהו ייעוץ עסקי

שנית, שיפור ניהול התפעול בעסק מקרין גם על ענפיו האחרים ותורם להצלחתם. ארגון יעיל יותר המקצה משאבים לצורך שיפור תהליכים נתפס כמכובד יותר בעיני העובדים, הספקים והלקוחות שכן הוא משדר להם שעיניו נשואות אל העתיד וכי הוא לעולם אינו שקט על השמרים.

ניהול טוב של התחום חייב להיות כזה המתחשב בצרכיו של הגורם האנושי וכאשר עושים זאת נכון התוצאות הם מיידיות, מחלחלות לכלל חלקי הארגון ואף נשארות לאורך זמן.

קראו עוד בנושא: תהליכי שינוי בארגון

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו