ניהול נכון של עסק – איך עושים את זה?

כל מנהל באשר הוא, מתמודד עם השאלה מהו ניהול נכון של עסק ואיך פותרים בעיות יומיומיות, אודותיהם יוכל לספר בהרחבה. חלק ניכר מהבעיות הללו ניתנות לפיתרון מעשי ופשוט, שעיקרו בשינוי הנחות יסוד מקדימות. מרביתן של הנחות היסוד בהם מחזיקים מנהלים ובחירים במשק, נוגעות להיבטים הפיננסים והארגוניים בחברה, והן למעשה שגויות מיסודן.

ב- ADVISING פיתחנו את שיטת ייעוץ עסקי ייחודית, אשר תעמוד לארגון בהווה ובעתיד, עת התמודדות עם קשיים והנחות יסוד מוטעות יובילו אותו ל ניהול נכון של עסק או החברה שלך. אנו מאמינים שהפרכת הנחות יסוד אלה, תוך טיפול מיטבי בבעיה, תביא להתייעלות גם בארגון שלך. דוגמאות להנחות יסוד אשר שגורות בפי מנהלים ואין מאחוריהן אמת:

חשיבה שונה תעזור לך

כמנהל שמעונין בניהול נכון של עסק, מומלץ לחשוב אחרת, מחוץ לקופסא:

"כרגע בלתי אפשרי בעבורי לחסוך בעלויות הארגון, קיצצתי בכל מה שאני יכול"

הנחת יסוד זאת שגויה שכן, כשעולה הצורך לקצץ בעלויות, יש צורך להיות יצירתיים, חכמים ומקוריים. האם ניסית את הרעיונות הבאים?

איתור חשבונות חייבים: שיפור במערך הגבייה, על ידי רכישת תוכנת ניהול כספים, הוא פתרון יעיל לשיקום תזרים המזומנים בארגון.

ניהול נכון של עסק מחייב הרחבת תפקידי העובדים: בדקו ולמדו את חלוקת העבודה של העובדים. כך, ייתכן כי לוח הזמנים של מחלקה יהיה עמוס מאוד בתחילת החודש אך לא בסופו. בזמן זה תוכל לקבל על עצמה אחריות נוספת ובכך לחסוך עלויות בכוח אדם.

חשיבה ירוקה: האם אתה עוקב דיו על צריכת החשמל במשרד? ייתכן כי המזגן פעיל גם שהמשרד סגור והדבר עולה לך הון. כמו כן, במידה והארגון עוד לא עבר לדואר אלקטרוני בתקשורת פנימית וחיצונית, הרי שניתן לחסוך אלפי שקלים על הוצאות דיו ונייר.

"אין מוצרים חדשים להוסיף לסל של הארגון"

לעתים, הפתרון הנכון של ניהול נכון של עסק מונח בהישג יד. כאשר עולה קושי הנוגע לפיתוח מוצרים חדשים, אנו ממליצים לערוך ביקורים ומעקבים במחלקות השונות ולהטות אוזן להצעות וייעולים.

אחת הדוגמאות למקרה כזה שהפך לסיפור הצלחה היא הסיפור הבא: יום אחד, החליט מנכ"ל מיקרוסופט, ביל גייטס, לערוך סיור במחלקת פיתוח מערכת ההפעלה "חלונות". לפתע הבחין אצל אחד מהמהנדסים בתוכנה שאינה קשורה לעבודתו. "מה זה?" שאל גייטס, המהנדס ענה "זה סתם אפליקציה שכתבתי לעצמי על מנת שיהיו לי יותר קל בעבודתי". לימים, אותה אפליקציה היוותה בסיס לקו המוצרים החדש של מיקרוסופט VISUAL BASIC, C++. המהנדס הפך למיליונר, ומיקרוסופט זכתה בקו מוצרים חדשני עם מחזור מכירות של מיליונים.

"אי-אפשר למכור את המוצר במחיר יקר יותר, הלקוחות לא ייקנו"

מנהל שחפץ בניהול נכון של עסק, כדאי לו לקבל שהנחת יסוד זאת שגויה מיסודה, שכן, פעמים רבות אנו רוכשים מוצרים ומגלים לאחר מכן שיכולנו לקנות אותו במחיר זול יותר. מכאן, שקיימות חברות שמצליחות למכור ולהרוויח יותר, למרות שיש מתחרים המציעים את מרכולתם במחיר זול יותר.

משמעותו של ניהול נכון של עסק אינו להפוך את הקערה על פיה. שינוי אשר מנוהל ומיושם כהלכה מצליח לשמר את נקודות החוזק ולהביא לשיפור היכן שיש צורך, תוך שיתוף פעולה קולקטיבי בארגון. ייעוץ עסקי מקצועי ומנוסה, יסייע לארגון להרחיב את אופקיו בפתרון בעיות קיימות ועתידיות, ויקנה להנהלה כלים מעשיים למניעתן.

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו