עוד לפני שמגבשים תוכנית עסקית לגיוס השקעה, צריך לבצע כמה פעולות. יש לבחון את השוק והמתחרים, לגבש קונספט מסחרי לגבי המודל הנכון וכמובן, לגעת במבנה הארגוני ובכוח האדם. יש כמה שלבים לגיוס כספים, שכן מדובר בתהליך מאוד מסודר. זהו הליך שמלווה כל סטארטאפיסט בישראל, שרוצה לקחת את החברה שלו צעד אחד קדימה. לא מדובר בהליך בזק של מיליונר ששם את כל הונו, אלא בכמה סבבים שונים ומורכבים.

איך מכשירים את הקרקע לגיוס השקעה ?

כאשר מחפשים אחר מדריך גיוס אפשר לראות כי השלב הראשון הוא שלב ה – Pre Seed, שהדרך בה העסק ייראה עוד לא גובשה במלואה, אך יש לכם רעיון ותוכנית פעולה. טרם התחלתם לפתח, אך תוכלו להשיג מעט כסף כדי להתניע את עצמכם, בעיקר ממשפחה, חברים ויזמים בסדר גודל קטן. 

שלב ה – SEED הוא השלב הבא, בו כבר גיבשתם את הסטארט אפ והתחלתם לעבוד, כך שההשקעה עולה שלב מבחינת הסיכון. בשלב זה, ההיתכנות של המוצר הוכחה, והכסף שנכנס מגיע ממשקיעים קטנים שנקראים “אנג’לים”.

רוצים לקבל עוד פרטים על דרכים לגיוס השקעה?

השאירו פרטים וקבלו מאיתנו שיחת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  שדה חובה
  שדה חובהנא להזין מספר טלפון תקין

  שיטת הסבבים בגיוס כספים לעסק 

  השלב הבא של גיוס הון לחברה מתחום הסטארט אפ הוא שלב הגיוס הראשון. בשלב הזה, לסטארט אפ יש אבטיפוס מוכן או גרסת פיילוט, ואפילו יש חברות שמתחילות למכור את המוצר בשלב זה. זה השלב בו חברות הון סיכון נכנסות לתמונה, אשר משקיעות סכומי עתק, אם הן רואות זאת לנכון. 

  הכסף הזה אמור להפוך להשקעה הראשונית בייצור המוני ובשיווק. בסבב הגיוס השני בגיוס השקעה לסטארטאפים, החברה כבר הגיעה ליעדים משמעותיים, כולל לקוחות רבים והכנסות משמעותיות, אך הגיע הזמן להגיע לשלב הצמיחה, ולשלב בו ההוצאות מכסות את עצמן והרווחים מתחילים להגיע.

  גיוס השקעה לעסק

  סבב הגיוס השלישי והאחרון מגיע כאשר החברה היא כבר חברה לכל דבר ועניין. החברה רוצה להתקדם, לייצר עוד מוצרים, לשפר מוצרים קיימים ובעיקר להתרחב מבחינת מוצרים ועובדים. כאן נכנסות חברות השקעה פרטיות, שרוצות להרוויח על מוצר מוכח. 

  התהליך של גיוס השקעה לסטארטאפים הוא די מורכב, ומרבית הסטארט אפים נתקעים איפשהו באמצע שלו. חשוב מאוד לייצר מצגות איכותיות, ולהיות מכירתיים מאוד, לצד מוצר איכותי, וכך, להתקדם אט אט למטרה.

  פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
  זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו