מה זה ייעוץ כלכלי?

ניהול הכספים בעסק באופן נכון הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר שיש לך בתור בעל העסק. סביר להניח שלא פעם מצאת עצמך בקשיים פיננסיים, או אפילו בתחושה שאפשר להרוויח הרבה יותר אם היה אפשר לטייב את ההתנהלות הכלכלית שלך ושל העסק. חשוב להבין שניתן לשנות את המצב בקלות יחסית, זאת על ידי רכישת כלים לניהול כלכלי נכון.

אנחנו ממליצים בחום לקחת לייעוץ כלכלי לעסק שלך. זה אולי עולה כסף אבל שווה זהב. הייעוץ הכלכלי משלב ידע פיננסי וניהולי ויד ביד נותן כלים פרקטיים לניהול העסק. מטרת הייעוץ הוא לאפשר לך בתור בעל העסק למצות את מירב הפוטנציאל מהעסק שהקמת בעמל כפיים, החל בניהול משברים בעסק, דרך תכנון תזרים מזומנים, תכנון מס, ייעוץ ארגוני וייעוץ עסקי, וכלה בהערכות לצמיחה ופיתוח. הצוות המיהמן והמנוסה שלנו ישמח לסייע לך לגלות את הסודות המקצועיים ביותר לניהול כלכלי נכון ויעיל שיצמיח את העסק שלך.

למה חשוב להיעזר במומחה לייעוץ כלכלי לעסק?

אין חשיבות למוצר או לשירות שהעסק שלך מספק, אם אין לו תשתית עסקית וכלכלית נכונה ומקצועית. תשתית זו מהותית מפני שהיא למעשה תלווה את ההחלטות העסקיות שתעשה בתור בעל העסק. לאור זאת, המעשה הנכון הוא להיעזר באנשי מקצוע בתחומים הפיננסיים שבהם אתה אולי מבין פחות. למרות שיתכן כי אתה חושב שאתה מבין בתחום הכלכלי באופן מספק – תמיד כדאי להקשיב לדעה נוספת או לזווית חדשה. אתה יכול רק להרוויח מכך, תרתי משמע.

התוכנית הכלכלית רלוונטית בכל שלב ושלב בחיי העסק – בין אם את בשלב תכנון העסק ואין לך עוד משהו ממשי בידיים, בין אם אתה נמצא בשלבי ההקמה שלו. בין אם זה עתה הקמת את העסק שלך ואתן עושות את צעדכן הראשונים ביחד וגם אם העסק שלך רץ כבר כמה שנים טובות, ויש לך מחזור מכירות יפה ולקוחות קבועים, אנו נדע להעניק לך ייעוץ עסקי, ייעוץ ארגוני וליווי פיננסי שמותאם בדיוק לצורכי העסק שלך, בכל שלב שבו הוא נמצא. נשמח להיות אוזן קשבת בכל תחום ולסייע בכל היבט שבו תזדקקו בתור בעלי העסק, ונעזור לכם לקחת אחריות להתנהלות הכלכלית המיטבית של העסק שלכם.

במסגרת הייעוץ הכלכלי ובתהליך הליווי שתקבלו אצלנו, תוענק לכם האפשרות לשלוט בצורה מיטבית על העסק בכל מה שקשור לניהול תזרים מזומנים, שליטה ובקרה שוטפת על רווחיות והפסדיות, מעקב רציף על שיטות התמחור, תחזית כלכלית לטווח קצר\ארוך, שיפור ביצועים ועוד כהנה וכהנה. אם אתה לא יודע לצורך העניין, כמה העסק שלך הרוויח בחודש שעבר, או כמה תהיה היתרה בחשבון הבנק של העסק בסוף החודש – אנו נשמח לסייע לך למפות לך את המהלכים הפיננסיים של העסק. זאת כמובן, כדי למזער הפתעות לא נעימות הנובעות מההתנהלות הפיננסית שנעשית באופן לא יעיל ולא פרודוקטיבי. אצלנו מתמקדים בעיקר בייחודיות של העסק שלך, ובונים תוכני כלכלית מיוחדת המותאמת לאופי שלך ושל העסק שלך. אל תהססו לפנות אלינו ולקבוע פגישת ייעוץ.

מה כולל ייעוץ כלכלי ואסטרטגי לחברות ולעסקים?

תכנית עסקית

תכנית עסקית הינה מסמך חשוב ומכריע בחיי העסק, היא חשובה ככלל בשלבי הקמת העסק ובתפעול השוטף ובפרט בשלבי ההתרחבות והצמיחה. בתהליך כתיבת התכנית, מבררים המנהלים והיזמים בינם לבין עצמם (בלווי צמוד של אנשי המקצוע בתחום) את הדרך בה הם רוצים לקחת את החברה, היקף ההשקעה הנדרשת, תכנית הפעולה, התחזית של הכנסות והוצאות, תזרים המזומנים הנדרש למהלכים הצפויים, חזוי תגובת השוק ומציאת המימון הנדרש להגשמת התוכנית ולביצועה. התכנית לא מונעת שינויים והתפתחויות בעתיד הנראה לעין, אך יכולה לאפשר מידה רבה של תכנון, בקרה ושליטה בכיוונים עסקיים. ניתן לבנות תוכניות רבות היקף הכוללות ניתוח שוק ואסטרטגיה נרחב ומאידך ניתן להסתפק בתוכנית עסקית מצומצמת.

תוכנית עסקית מאפשרת לעסק לנתח בצורה מקצועית ומיטבית את פועלו ואת מטרותיו. בדיקה זו מאפשרת לחזות באופן מדויק את הכדאיות הכלכלית של המשימות העומדות על הפרק. יתרה מכך, התוכנית העסקית עוסקת בתכנון המתווה, החזון והאסטרטגיה של החברה לטווח הרחוק והקצר כאחד.

בנוסף, כחלק מהכנת תוכנית עסקית נערך באופן מעמיק ניתוח מקצועי ומהימן של החברה או העסק, שמאפשר את הצגתה בפני משקיעים פוטנציאליים. כך, התוכנית העסקית מסייעת בצורך מהותי כמו גיוס הון בצורה יעילה.  לאור זאת העסק נדרש להציג תמונה בהירה של מטרותיו ושאיפותיו, למשל סקירה על השוק, על המוצר ועל המתחרים, נתונים על מכירות ועוד פרמטרים רבים נוספים.

דוגמא למבנה עקרוני של תוכנית עסקית:

  •  תקציר מנהלים – תקציר זה כולל רקע כללי על החברה, פירוט על ההנהלה ומידע על תחומי עיסוקיו ומטרותיו של העסק.
  •  סקירת השוק, הלקוחות והמתחרים שמולם פועלת החברה.
  •  פירוט המוצרים והשירותים של החברה ובין היתר תכניות לרעיונות עתידיים שעומדים על הפרק.
  •  נכסי החברה, המוחשיים והרוחניים.
  •  נתונים שונים אודות היקף המכירות, רווחים והפסדים.
  •  תחזיות פיננסיות לטווח קצר ולטווח ארוך.

חשוב להבין שמבנה תוכנית עסקית ככזאת שמוצגת בפני משקיעים, שונה במבנה ותוכן מתוכנית אשר נועדה למטרות פנימיות בלבד וזו לא דומה לתוכנית המוצגת בפני גופים גדולים, כמו בנקים למשל, לצורך גיוס הלוואות. כך, תוכנית לגיוס משקיעים תתמקד יותר בתקציר המנהלים, כאשר תוכנית למטרות פנימיות לא נדרשת להיות עמוסה בפרטים אודות החברה וההנהלה.

תוכנית עסקית היא מהותית כפי שאמרנו, אך חשוב לשים לב, שהיא גוזרת משמעויות כלכליות שונות, לכן חשוב להיעזר באנשי מקצוע בתחום שיכולים לתת מענה לתוכנית העסקית המתאימה והן למשמעויות הכספיות הנובעות ממנה. אצלנו תוכלו לבצע ייעוץ כלכלי ואסטרטגי, כמקשה אחת, שייתן מענה מקיף לכל הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר הקיימת בשוק.

מה מיוחד בייעוץ כלכלי לחברות ולעסקים?

כאמור, ייעוץ כלכלי יכול להתמקד בשורה ארוכה של פרמטרים, שהם בסופו של דבר אמורים להוביל לאסטרטגיית צמיחה לעסק. במילים אחרות, ייעוץ כלכלי מוביל לתוכנית פעולה המפרטת את הפעולות שיש לבצע, כגון נטילת הלוואות או סגירתן, תמחור מחדש של מוצרים מסוימים, הקטנה של היקפי משרות, ניהול קפדני תןך תכנון תזרים המזומנים בדוח מסודר, תכנון מס ועוד. האסטרטגיה משתנה כמובן מעסק לעסק והיא מבוססת על נתונים שמתגלים בבדיקה מקדימה שאנו עורכים עם בעל העסק, ובה מתמקדים ברצונותיו, יכולותיו ומטרותיו, ובונים תוכנית כלכלית ריאלית לטווח הקצר והארוך כאחד.

הייחודיות בייעוץ כלכלי לחברות ולעסקים מתמקד באופי שלהם, לחברות ועסקים גדולים יש אופי מסוים והם דורשים התייחסות אחרת מעסקים קטנים ומשפחתיים. המורכבות של הדוחות הכספיים, יחד עם היקף המכירות וענייני המיסוי דורשות מומחיות ספציפית וידע נרחב, על מנת לתת מענה לבעיות שונות המתעוררות חדשות לבקרים בחברות אלו. לכן חשוב לשים לב, למומחיות של היועץ הכלכלי שעומד מולכם, ולוודא שיש לו את ההכשרה, את הידע ואת הניסיון הדרוש על מנת שיוכל לסייע לכם לצמוח כלכלית.

מה הם הכישורים של יועץ כלכלי מומלץ?

כפי שהזכרנו ניתן להבין כי ייעוץ כלכלי לעסקים וחברות מצריך כישורים רבים, ידע נרחב וניסיון עשיר. קודם כל, עליו להיות בעל הבנה מצוינת בהתנהלות עסקית על כל מרכביה ודקויותיה, עם ידע שנרכש “בשטח” כאיש ניהול, תפעול ומכירות ולא רק ממחקרים אמפיריים ומהרצאות באולמות האוניברסיטה הממוזגים. יתר על כן, על היועץ להיות בעל הבנה כלכלית מצוינת, בכל ההיבטים הנוגעים להתנהלותם של עסקים. בין אם בדוחות רווח והפסד, ההשלכות הנובעות מהלוואות שונות, השפעת הריבית על התזרים, מקורות מימון אפשריים, הבנה וידע אודות שיטות תמחור נכונות של מוצרים ושירותים, ועוד תחומים כלכליים נרחבים. מעבר לכך, עליו להיות אדם אינטליגנטי, הגון וחסר אגו, המבין היטב את האחריות והמשמעות הטמונות בייעוץ לחברות בסדר גודל כזה, ואת ההשלכות הכלכליות, החברתיות והעסקיות הכרוכות בכך. לבסוף, קריטי שהיועץ יהיה אדם נחמד ונעים, אחד כזה שיודע לעבוד מול הלקוחות בגובה העיניים, בנועם שיח ובאווירה נעימה ונינוחה, בוודאי כאשר מדובר בפן הפיננסי הכולל לא פעם מונחים טכניים שבהם סביר שלא לכולם יש הבנה רחבה, והם אף עלולים לגרום לחלק מהאנשים רתיעה. עליו לדעת כיצד ליצור אמון והבנה, וכיצד לרתום את בעלי העסק או החברה לביצוע הצעדים הנדרשים לשיפורה.

איך בוחרים יועץ כלכלי לעסק שלכם?

קודם לכן כבר תיארנו הכישורים הבסיסיים הנדרשים מיועץ כלכלי. יחד עם זאת, קיימת חשיבות שלא תסולא בפז בהתאמתו באופן ספציפי לעסק שלכם. לשם כך, כאשר אתם פונים אל יועץ כלכלי אנא בררו אתו אודות ניסיונו בליווי עסקים מתחומי הפעילות שלכם. קיים יתרון משמעותי ליועץ כלכלי שכבר ייעץ למשל לעסקים מתחומי הטקסטיל, המזון, הריהוט, ההייטק וכן הלאה, מה שעשוי להתבטא בהמלצות מדויקות יותר ובנקיטת צעדים יעילים יותר. יתר על כן, כדאי לשאול אותו האם יצאו לו ללוות לקוחות בעלי צרכים דומים לצרכים שלכם, למשל אם אתם עסק בהקמה, עסק במשבר או בחובות, עסק המעוניין לשפר רווחיות קיימת וכן הלאה. ניהול משברים בעסקים דורש מומחיות ספציפית וניסיון ייחודי. שהרי יועץ שליווה בעבר עם צרכים דומים יכול להבין אתכם יותר טוב מיועץ אחר, לכן חשוב מאוד לברר את הדברים לפני שמתחילים את תהליך הייעוץ שלוקח זמן, כסף, פנאי ומשאבים, אך אם עושים אותו נכון הוא שווה כל שקל.

פנייה בווטסאפ חייגו עכשיו צור קשר
זקוקים לייעוץ עסקי? מוזמן להתייעץ איתנו